logotyp

Cestování, reportáže z cest

Beskydy 23.-25.9.2016

Zvu všechny příznivce malých strojů na pořádnou projížďku Valašskem a kouskem Slovenska, v termínu 23.-25.9.2016. Ubytování v soukromí, v sobotu s překvapením. S sebou max.spacák, podle počtu zúčastněných (dám vědět).
V sobotu celodenní vyjížďka, doprovod autem, dá se jet nalehko. Účast potřebuji nahlásit do neděle 4.9., pak odjíždím na dovolenou a vracím se až před akcí. Kontakt: p.skarka@email.cz
číst celý článek

Neposrat se! (poslední část)

Zima je v plném proudu, za oknem bílo a mráz, takže jsem máknul a poslední díl je tu. Vyhrabal jsem účtenky a udělal i nějakou tu rekapitulaci cesty, aby to byl i taky trochu cestopis :). Tak se budu těšit na vaše komenty v diskuzi ;).
číst celý článek

Neposrat se! (čtvrtá část)

Tak zase je týden pryč a předposlední část vyprávění, při které se ''světe div se'' nic nerozbilo :) je venku.
číst celý článek

Neposrat se! (třetí část)

S lehkým zpožděním (včerejšek byl poněkud hektický), dávám další část vyprávění. Jak to tak zpětně čtu, říkám si, že to fakt bylo chvílema docela hustý. Zvláštní, jak člověk v retrospektivě na ty krizovky zapomíná a pamatuje si jen to hezký :).
číst celý článek

Neposrat se! (druhá část)

Dávám do placu další dvě kapitoly. Najdřív jsem měl pochybnosti, jestli to tady vůbec někdo čte, ale moje máma to četla a říkala že dobrý, tak pro tebe mami :). Aspoň vidíš, že se ten tvůj malej Radovánek ve světě jen tak neztratí :).
číst celý článek

Neposrat se!

aneb, jak se z prodlouženého víkendu v Rakousku v pěti lidech, stane nezapomenutelný týden jen ve dvou v Rakousku, Slovinsku a Itálii.
číst celý článek

Jarda Šíma – na opici do Afriky

Novinář a cestovatel Jarda Šíma a jeho nový projekt cesty na malé motorce vyrobené v Číně. Velká porce kilometrů cestovatele a novináře Jardy Šímy tentokráte na motorce zvané Monkey po Africe. Držíme mu palce.
Začátek cesty 18.6. 2015 ze ZOO Plzeň od pavilonu opic v 16 hod.
číst celý článek

Tři mušketýři v Růžové

Znáte to. Takové to páteční telefonování – kam pojedeme v sobotu a jestli by jel i ten nebo i tamten a mohli bychom jet k tamktomu, nebo jen tak někam. No přiznám se, že jsem měl trošku problém s drobnou záhadou mé motorky, která mne trápila již rok a zrovna si usmyslela, že bude blbnout ještě víc. No nic, píše se pátek 20.6. 2014 a Radek s Mécou navrhují, že bychom v sobotu mohli jet za Fousem někam na sever na kafe na jeho chalupu.
číst celý článek

Garmich – Partenkirchen, sraz BMW, červenec 2013

Na tuhle akci jsme čekali 5 let. V roce 2008, krátce poté, co jsme se Zámkem Gorilly koupili a ujasnili si provedení, bylo jasné, že na nich do Gármiše musíme. Abyste rozuměli, každoročně tam továrna BMW pořádá mezinárodní sraz motocyklů, megaakci, na kterou se sjíždí motorky z celého světa.
číst celý článek

Bolehošť - Štefitech 2011

Ve dnech 30.9.-2.10. se v Lipinách na předměstí Bolehoště konala jedna z akcí Mistrovství Slovenska v mototuristice Štefitech 2011, a protože před touto akcí, na ,,soustředění OPIČÍ TLUPY,, u Ivana se o Štefitechu mluvilo jen v tom nejlepším, bylo výzvou se této akce také účastnit.
číst celý článek

Slovensko - Revúca - Predná Hora, 16.-18.7.2010

První pracovní týden po dovolené uběhl nějak rychle, opice se dočkala až v pátek ráno, v den odjezdu. Vstávám jako do práce, rychle vyměnit olej, nafoukat kola, napnout a namazat řetěz, sbalit a naložit vše potřebné. Rázem je 11 hodin a přichází první sms od Ivana. „Jak jsi na tom?“ „Nic moc, za půl hodiny vyrážím.“ To už by měli ostatní být někde na česko-slovenské hranici. Na Horní Bečvě dávám plnou nádrž a první dnešní kafe. Před Makovem ještě rychle vyměnit nějaká eura a konečně mám pocit, že už JEDU!
číst celý článek

Long Way Gorillaround - 5.července 2009

Po jarní cestě na Slovensko jsem chtěl zkusit ještě delší cestu. Bylo jasné, že Gorilla na to má, ale co já a mé tělesné partie? Začátkem července byla naplánovaná klubová Francie, ale zájemci ubývali až se akce zrušila. Přemýšlel jsem a dostal nápad ujet za den 1000 km...
číst celý článek

Jarní testík Gorill - Slovensko 16. - 19.4. 2009 - Ivan a Zámek

Vyjížďky 200 km mne plně neuspokojují nehledě k tomu, že v létě se jede klubová Francie a Alpy a chtěl jsem otestovat Gorillu i sebe na delší cestě. Příležitostí byl jarní srazík slovenských mototuristů za Košicemi a tak jsme se tam se Zámkem vydali. Týden před odjezdem jsme namontovali hliníkové kufry a čekal jsem co výkon a jízdní vlastnosti.
číst celý článek

Long Way Down (and Up)

No v pátek jsem měl povinnosti a musel zůstat doma. Rodina odjela beze mne na Šumavu, přesněji řečeno do její brány - do Sušice. Dal jsem pár piv a keramičil v aťásku. S přibývajícím pivem jsem byl stále odvážnější a odvážnější, ... až jsem padnul.
číst celý článek

Obsáhlá reportáž z klubové expedice do Rumunska

Teplý podzim roku 2011, sedíme na náměstí ing. Leloně v Bolehošti a usmíváme se tomu, co právě předestřel Zdenda. Do Rumunska? Na opicích? ... pobavené úsměvy.
číst celý článek

Fórum

18.07.2023 16:39 radek

Ahoj, hlásím aktuali...

09.02.2022 09:10 moto.joker

Díky za reakci.

08.02.2022 23:01 elpescador

osmičky 4.00

08.02.2022 22:58 elpescador

jezdím na 4.00 už 16...

04.02.2022 18:56 moto.joker

Tak jsem přišel na j...

03.02.2022 09:28 moto.joker

To máš pravdu, je ta...

02.02.2022 21:00 elpescador

když dáš na osmičky ...

Poslední album

Opice 2021

alba
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek