logotyp

Bolehošť 5-7.8. 2011

Setkání v Bolehošti
Pozvání od Ivana a Drákuly přišlo jak na zavolanou. Konečně se zas bude něco dít a setkají se známé tváře. Mašina je již okufrovaná a tak nic nebrání tomu - vyrazit na zkušební jízdu. Rosničky vyhrožují přívalovými dešti - domlouváme s Petrem strategii a v případě sobotních ranních lijáků vyrazíme autem.

V pátek večer chčije a chčije (kanálie), sobotní ráno však bez kapky  a jede se po ose. Petr mě prozvání ve ¾ na 7 že už vyráží. Natáčím, aby se strojek zahřál, než se přiřítí peklo stroj. Tichým městským prázdninovým sobotním ránem se ozývá zvuk startujícího letadla, blíží se a blíží a už je tu. Malá zelená moucha s ukrutně velkým rudým sosákem.

Oprava strženého závitu u Petrova zrcátka a tradá k Neumětelům, teda na Hradec. Cesta s pár zastávkami probíhá v pohodě, tempo 70-75 je celkem vyhovující kochací jízda. Před HK dostáváme spršku, naštěstí krátkou a do bivaku v Bolehošti přijíždíme již sušší a vyfoukaní. Radostně se zdravíme s osazenstvem přijezdivším již včera (Martin,Vašek) a Drákulou, která do nás začala pumpovat kafe, bábovky, řádky brambor a půlky koně.

(systém – vaříme s MR – vezmeme jedno malé sele, kopu vajec atd.)

 Ivan se vrací od Nastěnky, teda z práce a přijíždějí i Zdeněk a Pavel.  Krátká otlapkávačka, povídačka a vyrážíme směr sever. Sedm opic a dvě BMW (Drákula a Zámčus s manželkou) jako doprovod. První stoupání před Šerlichem a Zdendovi zase chytaj saze a rve to co to jde. Na Šerlichu zastávka, čekání na záhadného Bakyho, který se neobjevil a pokračujeme směr Polsko. Jen jsme přejeli čáru a našim dvěma závodníkům (Petr+Zdenda) chytla u zadku koudel a ukaž, jak Ti to jede. Naštěstí se Petrovi dostávalo do frkáče málo benzínu, tak se chlapci trochu zklidnili. Polskou stranou přes Zieleniec (krásná krajina a super silnice) do Náchoda. Cestou nás sleduje jakýsi podivín s okem stále přilepeným na teleobjektivu – před Dobrošovem se dokonce válel v pangejtu.

Krátká zastávka v lese, neboť Petrův oř pošel žízní a zachránce Zámčus vysvobodil jej z útrap zíznění podáním pár loků stooktanovýho francouzského benálu. A jelo se dále močálem černým podél bílých skal. Krátce na to stavíme za Dobrošovem - parkoviště u pevnosti. Kde se vzal tu se vzal záhadný mužíček s divoženkou a vyklubal se z něj Baky, který nás cestou sledoval a fotil. Příjemné seznámení s novou tváří.

Valíme směr Dobruška. Zdenda si vychutnává své závodnické umění, vždy předjede, pak počká, až přejedem a zase nám to natře. Jak malej Jarda. V Dobrušce žíznivci tankují a pak už směr hotel Bolehošť. Nevím jak se udělují hotelům hvězdičky, ale tento dostal jednu velkou mezigalaktickou. Služby – (česky) se vším všudy.

Večer sedíme na nádvoří Bolehošťského hradu, klábosíme i se sousedy z podhradí, Drákula hrne klobásy a maso na rožeň, popíjíme chmelový mok a Pavlovu výbornou Gorillovici. Posilněn mokem a štengrováním kamarádů přijíždí přes pole Zámčus s obrovskou obludou, aby s ní záhy vyskočil na dvoumetrovou hromadu jílu a kamení, Nějak si toho holka ani nevšimla a už byla na hoře. Pak zívla, spolkla deset lidí a jelikož jí nechutnali, tak je vyplivla v Lipinách u hospody, kde jsme pokecali s místními a shodli se, že Šumavě neškodí kůrovec, ale aktivisti.

Ráno troch těsná hlava a stále se zvětšující mozek. Zachránil to růžový zázrak. Snídaně na vidličku, málem až do postele, pobalit, rozloučit, poděkovat a tradá k domovu. Jedeme ve čtyřech, teda vlastně skoro v pěti, protože jsem si díky množství jídla a pití pořídil takovou dost slušnou merunu. Váha byla dosti značná, neboť jsem rozsednul centrál na zadku a čínskej leteckej dural se poroučel kamsi.

Za Poděbradama se loučí Petr a maže rovnou k domovu. (taky se cestou vykoupal) Já s Martinem a zaklínačem dešťů Vaškem (posledně Zoro mustang) mažem směr Říčany. Daří se nám kličkovat mezi mraky a tak ani nemoknem. Před Říčanama se zaklínač dešťů odpojil a v tu ránu začalo lejt. Využili jsme azylu u Pavla v Kolovratech, dali kávu, pokec, nemoky a vyrazili v lijavci k domovům. Prima víkend. Ještě jednou dík Drákule a Ivanovi za pohostinnost, Pavlovi za Gorilovici a pivo. Ostatním za účast a dobrou společnost.

Tak snad zas někdy. Ahoj a nebo Zduř

skavit

| Vydáno dne 10. 08. 2011

14.08.2014 16:32 Skavit

Fórum

18.07.2023 16:39 radek

Ahoj, hlásím aktuali...

09.02.2022 09:10 moto.joker

Díky za reakci.

08.02.2022 23:01 elpescador

osmičky 4.00

08.02.2022 22:58 elpescador

jezdím na 4.00 už 16...

04.02.2022 18:56 moto.joker

Tak jsem přišel na j...

03.02.2022 09:28 moto.joker

To máš pravdu, je ta...

02.02.2022 21:00 elpescador

když dáš na osmičky ...

Poslední album

Opice 2021

alba
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek