logotyp

Žebrák - sraz u Vaška 13-15.5.2011

Setkání u Vaška v Žebráku.
Konečně je pátek, sice třináctého, ale opičí víkend přede mnou. Počasí bezva a tak kolem třetí vyrážím na záložním stroji (Gorilla50) směr Mýto. Praha-Zbraslav-Mníšek-Řevnice-Jince – už jsem kousek od cíle – nastavuji navigaci pro co nejkratší cestu (i nezpevněné cesty) a tradá. Párkrát mě poslala rovnou někomu do plotu a když jsem se jí snažil vysvětlit, že zde žádná odbočka není, trvala na svém – do leva do leva – po sto metrech si to rozmýšlí a zase – doprava, doprava.

Po půlhodinovém bloudění stojím u závory do vojenského prostotu – vstup pouze v so/ne a pěšky nebo na kole. Vzdávám to, neboť by jsem se nerad ocitnul v situaci pojízdného terče. Kašlu na navigaci, jedu po silnici do Hořovic a Cerhovic, kde se nechám zase ukecat na jízdu mezi remízky (dobrá Polňačka), nic méně je to průjezdné. Všude je cítit jaro, příroda pučí a rozkvétá – cestu lemují lány fotovoltaických článků – nádhera jak zemědělství vzkvétá. Jsem zvědav, jestli z toho někdo uplácá chleba – mňam mňam. Projíždím pár zastrčených vesniček a cesta se stáčí do lesa. Pěkně štěrkem vysypaná přechází v lesní pěšinu s modrou značkou (tak to se mi nelíbí) navigace stále přepočítává, až dojde k tomu – trasa nenalezena. Musím být kousek od cíle a vracet se nechci. Stroj na tichý chod - plížíme se podvečerním lesem. Naštěstí asi po kiláku značka kříží lesní cestu -radostně opouštíme jízdu po kořenech, kamení ,blátě a snažíme se najít správný směr. 3-4 kiláky rovně a pak jsme v ho… - kam? do leva, do prava? Do leva – ajjajjaj už jsme zase na modrý. Přijíždíme ke kapli sv.Vojtěcha a pod námi je vidět Mýto (kdybychom jeli do prava-už jsme v kempu) Projíždím si cvičně Mýto a pod kopcem u lesa se v kempu střetávám s Fiffiqem, Vaškem , Petrem a později přijíždí Tatík a Slávek(Bombarďák). Dobrá zkratka – 20minut po silnici se změnilo na 1,5h v lese (bez Mařenky) a s 30ti kilákama navíc.

Ubytování standart (bez blech a jiné havěti), restaurace slabší – v deset nás vymetli a v jedenáct už jsme zalézali do pelechů. V noci jezdilo několik traktorů, ale dalo se to přežít. Ráno snídaně u pumpy, pak přijíždí Map na vykrmené motorce (boť díky tuningu není Gorilla ještě schopna jízdy) a Tatíkův kamarád Petr Transalp. Kolem desáté vyrážíme směr Zvíkovec. Po cestě se přidává k tlupě Elpescador, jenž několik km tlačil díky ucpané nádrži a pak se vezl v dodávce k pumpě . Ve Zvíkovci zastávka, někdo kávu, někdo cígo. Vyrážím s Petrem napřed, aby ta moje raketa ostatní moc nezdržovala. Vašek říkal směr Skryje, tak asi nejkratší cestou. V Čilé sjíždíme z hlavní mezi chatovou osadu a úzkýma serpentýnama až k Zbirožskému potoku, kde je brod. jajjaj – ještě že je tady lávka pro pěší a opice jsou tak malé, takže jsme vyvázli suchou nohou i gumou. Skryje – Týřovice a podél Berounky až do hospody u Rozvědčíka, kde stavíme na oběd. Za chvíli přijíždějí ostatní (asi nejeli zkratkou) a po o. společně na Křivoklát, kde se setkáváme s Ivanem a Drákulou, jimž zřejmě nevyšel záměr na Karlštejně (nechtěli jim ho prodat). Na Konopišti se loučí FiffiQ a my uháníme směr Mořina (Velká Amerika), kde se točilo pár českých filmů (Limonádový Joe) , loučí se Tatík, Petr Talp, Elpescador. Zbytek tlupy to valí na Karlštejn, Srbsko, Beroun. V Berouně zastavujeme na výstavě Jawy - nejhezčí jsou ale naše stroje.

V Žebráku pohoštění u paní Starostové, káva a výborná bábovka.. Příjemné posezení, pokecání - kopnout do vrtule - a směr zamračený západ vyrazit. V Mýtě čeká Zdeněk, který díky bývalým zaměstnancům musí makat i v sobotu, takže vyjížďku nestihnul. Vopice do garáže a vyrážíme do místní taverny s hrůzou,  jak to dnes dopadne. Obsluha se vyměnila, ale s ní i překvapení. Není desítka jen dvanáctka, ale došel vzduch, takže by tady byla Kofola. Naštěstí se v zápětí vše vyřešilo – pivo bylo. Zoro Mustang si počkal na největší lijavec a v tom vyrazil k domovu – samozřejmě přijel jak houba. (ještě že krucifix byl v suchu). Jdeme spát po půlnoci, na střechu chatky bubnuje déšť, kluci ještě něco řeší, ale to nevnímám a odplouvám na obláčku do říše snů. Ráno zamračeno a poprchává. Představa jízdy v dešti není moc lákavá. Naštěstí přestalo než se všichni vyvalili z pelechů a po rychlé snídani nastává loučení a odjezd. Jedu s Petrem a Zdeňkem směr Dobříš a Benešov. Nasazuji vopici plnej a tradá. Kluci jsou solidární a chválí, jak to hezky jede. V Benešově po kávě u pumpy se loučíme. Jedu už v klídku, boť nikoho nezdržuji a nemá cenu držet spotřebu na dvou litrech. Díky skvělé partě a Vaškovi to byl bezva víkend.

Skavit

Fotky Tatiik:

http://tatiik.rajce.idnes.cz/Zebrak/

http://tatiik.rajce.idnes.cz/Zebrak_PT/

| Vydáno dne 16. 05. 2011

13.08.2014 19:06 Skavit

Fórum

18.07.2023 16:39 radek

Ahoj, hlásím aktuali...

09.02.2022 09:10 moto.joker

Díky za reakci.

08.02.2022 23:01 elpescador

osmičky 4.00

08.02.2022 22:58 elpescador

jezdím na 4.00 už 16...

04.02.2022 18:56 moto.joker

Tak jsem přišel na j...

03.02.2022 09:28 moto.joker

To máš pravdu, je ta...

02.02.2022 21:00 elpescador

když dáš na osmičky ...

Poslední album

Opice 2021

alba
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek