logotyp

Hornobeřkovské burácení 2014 - byli jsme při tom

Poslední červnová víkendová sobota data 28.6. přišla náhle a bez varování. Sice jsme měli pozvánku, ale stejně to bylo překvapení, že už to nastalo. Předpověď počasí bylo opět na kočku a Méca mi volal ráno jestli také u nás prší a jestli to má cenu na ten motorkářský sraz jezdit.

Sice mi kapky deště bubnovaly na hlavu zrovínka tam, kde už nějaký ten pátek nemám vlasy, ale Mécovi jsem potvrdil, že sice sprchlo, ale už je dobře a sluníčku je na cestě. No nevím - bylo, nebylo, ale fakt přišlo.
Přece si nenechám utýct takovou podívanou. Každý rok se do malebné vesničky po horou Říp Horní Beřkovice na plácek u rybníka sjíždí mnoho a mnoho motorek, traktorů, fréz a jiných různých přibližovadel.
Méca tedy ke mě přijel a já ho dovedl na sraz. No asi jsme tam přijeli moc brzo, já byl vyjímečně netrpělivý a tak jsme měli možnost si vybrat místo na skoro prázdném place.
Oni motorkáři moc nejsou ranní ptáčata a na sraz se postupně slézali jak švábi na pivo. Ale postupně se plácek plnil a plnil ... Celkem na sto motorek se prý sešlo. Jo a hafo a mraky traktorů a traktůrků a co já vím čeho všeho ještě.
Z naší monkey bandy přijel Kominík na svém náramně krásném Daxíkovi, Petr na Gorillce, Elpe na nové-staré Hondě a Vašek Starostovic s chotí na bugině. Když připočítám Mécovu Gorillu a mojí Kovbojskou Monkey, tak jsme tvořili docela pěknou partu k podívání. Také jsem musel odkonferovat do mikrofonu něco o nás a našich báječných strojích. Nevím zda to někoho z přítomných vůbec zajímalo. Dlouhá fronta na občerstvení byla hlučná a plná zábavy.
Chodili jsme a vejrali na stará historická auta, na renovované staré traktory, které pamatovaly zřejmě ještě památnou Marii Terezii a pochlebovali jsme majitelům starých Jawek a Čízek. Fakt bylo na co koukat. Nesmím opomenout i čtyřkolky a různé doma vyrobené frézy a přibližovadla.
Úderem jedné jsme všichni vzali za hefty a rozburáceli jsme motory až se Horní Beřkovice otřásaly. Tož to je něco, to se obyvatelé diví. Něco jako bouřka. Pak hurá na spanilou jízdu.
Nejdříve malý okruh přez vesnici kolem blázince, otočka u bytovek a zpět na náves. Zde se oddělí zdravé motorkářské jádro a davaj velký okruh kolem posvátné hory Říp. No co vám budu říkat, dávali jsme všem na obdiv, jak nám ty naše motorčičky šlapou a jak nás většina jedoucích vlastně zdržuje. Jooo ti zírali.
Moc pěkný den to byl, hodně různých strojů k vidění - ale asi bych  s nikým neměnil. Monkey je prostě Monkey a s tím nikdo nic nenadělá.
Tak opět příští rok na téhle parádní akci.

19.09.2014 14:55 Kovboj

Fórum

18.07.2023 16:39 radek

Ahoj, hlásím aktuali...

09.02.2022 09:10 moto.joker

Díky za reakci.

08.02.2022 23:01 elpescador

osmičky 4.00

08.02.2022 22:58 elpescador

jezdím na 4.00 už 16...

04.02.2022 18:56 moto.joker

Tak jsem přišel na j...

03.02.2022 09:28 moto.joker

To máš pravdu, je ta...

02.02.2022 21:00 elpescador

když dáš na osmičky ...

Poslední album

Opice 2021

alba
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek