Jméno:
Heslo:

Články

Čtyřhlavá opice?

Monkey se čtyřválcovým motorem Four 125

Autor: R. Henniges, J. Dvořáček, Michal Misík, Obrázky: J.Künstle
Pro server www.motochina.cz upravil: Kovboj

„Ten nápad přišel, když jsem se díval z okna,“ vypráví Dieter Hartmann-Wirthwein. A člověku se vnucuje myšlenka, co by asi tak vyvinul, kdyby jeho okna nemířila na frekventovanou hlavní silnici, kdyby místo na parkoviště u obchodu hleděl třeba na mrakodrapy New Yorku nebo alpské panoráma.

číst celý článek

Jak jsem se stal závislým na Gorille - Marek (Maroš) Hladík

Každý příběh nějak začíná. Můj začal jednoho deštivého víkendového dne, kdy mne manželka „donutila“ vyrazit s dětmi do Okrouhličky. Bydlíme v Havlíčkově Brodě, takže to není tak daleko a tedy ani taková „oběť“ z mé strany. V Okrouhličce jsme původně pátrali po rybářské baště. Baštu jsme našli a cestou zpět jsem se zastavili v penzionu Šejdorfský mlýn na pozdní oběd. Když už jsme byli na odchodu, zaslechli jsme povědomí zvuk. Někde dál ve vesnici byla v pohybu skupina motocyklů. Protože mne motocykly nikdy nenechávaly chladným, netrpělivě jsem vyhlížel, kdy se ty motorky objeví. Jaké bylo překvapení moje i mé rodinky, když se před penzion přihrnula skupina jezdců na strojích, které rozhodně nebyly dorostlé velikosti běžného motocyklu.
číst celý článek

Monkey – od Lifanů

Dostal se mi do rukou krásný kousek Monkey od čínské firmy Lifan. Sice jen padesátka a ještě s omezovačem rychlosti, ale i tak dosti špatně k rozeznání od pravé Monkey.
číst celý článek

Jincheng GORILLA alias 2x bonzai 125o GS Adventure

Prolog:

Vše začalo v 70-ých letech, kdy jsem si v jednom časopise přečetl test Hondy DAX. Nádherný stroj ve vínové metalíze mne uchvátil.

Uplynulo pár desetiletí. Na internetu jsem s napětím sledoval on-line reportáže z Rallye Paris-Dakar od Ivo Kaštana a jen podvědomě registroval, že prodává i nějaké malé motorky...

číst celý článek

Historie, současnost a budoucnost kapesních motorek

Pořád tento fenomén vidím kolem sebe a tak je pro mně čím dál težší smířit se s myšlenkou, že bych aspoň jednu z nich neměl jednou doma. Monkey není zatím v hlavním proudu mého zájmu, ale postupem času se na výsluní neúnavně prokousává.
číst celý článek

Fórum

17.02.2019 10:18 Václav

Výkonější baterie.

16.02.2019 11:19 sallieri

https://www.motorkar...

16.02.2019 08:32 sallieri

...tak... konečně má...

06.02.2019 13:54 Honza

Já taky nesoutěžím, ...

03.02.2019 17:33 jawac350

Já zatím ne....

03.02.2019 15:54 sallieri

...priznejte se...kd...

02.02.2019 18:29 sallieri

Fajn...my pri peknem...
Klub příznivců motocyklů Monkey, Gorilla, Dax a jim podobné ...

Vytvořeno a sponzorováno © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek